Pozor: Otvorí sa v novom okne. PDFTlačiťE-mail

Nový katalóg NARVA DE 2013

 

Nový katalóg NARVA DE 2013

Katalog NARVA 2013

Narva, zverejnila nový katalóg všeobecných svetelných zdrojov pre rok 2013. Je v ňom uvedených viacero noviniek a zaujímavostí.

Narva je známa ako producent žiarivkových trubíc pre štandardné použitie, ale aj pre špeciálne účely. Toto je vždy demonštrované aj ich katalógoch. Tento rok nám z ponuky zmizli niektoré druhy špeciálnych žiariviek a nahradili ich nové.

Prvá novinka v katalógu je žiarivka COLOURLUX proof so spektrom označeným ako D65 artificial daylight, má vysoký index farebného podania Ra 1A a spĺňa požiadavky ISO 6173. Je určená najmä pre aplikácie, kde je potrebné dosiahnuť vysokú kvalitu zobrazenia farieb. Napríklad automobilový priemysel, výroba plastov, farieb, alebo papierenský priemysel.

Žiarivka s označením Lumofloor určená na podporu rastu rastlín bola nahradená novým typom so spektrom označeným 079 FLEURLIGHT. Táto žiarivka má zvýraznenú červenú a modrú zložku spektra, čo je mimoriadne dôležité pre fotobiologické procesy v rastlinách.

Ďalej medzi novinky z oblasti žiariviek patrí aj UV spektrum 003S ACTINIC (Diazoblue), ktorých spektrum sa nachádza v oblasti 380 až 420 nm s jeho maximom na 421 nm.

Novým trendom sa nevyhýba ani dlhoročný producent flourescenčných žiariviek a do ponuky sa už dlhšiu dobu snaží zaradiť aj LED zdroje.Tento rok je prelomový nakoľko spustili vlastnú výrobu LED zdrojov a to LED náhrad za žiarivkové trubice. Ide o trubice, ktoré sa vyznačujú najmä vysokou efektívnosťou, kde ponúkajú vynikajúcich 130lm/W a tiež sú výnimočné použitím skla ako pri klasickej žiarivke, čo zaručujú farebnú stálosť a funkčnosť aj po mnohých rokoch. Toto Vám plasty nezaručia.

LED žiarovky zase ponúkajú 3 ročnú záruku ako štandard a ak chcete mať úplnú istotu kvality, tak je tu aj široká ponuka žiaroviek s 5 ročnou zárukou.

Tiež po prvýkrát NARVA, tradičný výrobca svetelných zdrojov ponuka pod svojou značkou aj svietidlá, ktoré vyvinuli v spolupráci s inými odborníkmi na osvetlenie. Ide o svietidla určená pre LED trubice do vlhkého prostredia a svietidla určené pre verejné osvetlenie označené ako CityLED DA.

Poslednou novinkou v ponuke je zaradenie nových metalhalogenidových výbojok s keramickým horákom. V katalógu ich nájdete pod označením NACHROMA mini.

Ďalej v ňom nájdete všetky bežné svetelné zdroje doteraz dodávané, či už sú to štandardné žiarivky T5, T8, kruhové žiarivky, U žiarivky, kompaktné žiarivky s rôznymi päticami, halogénové žiarovky a rôzne iné žiarovky. Tiež je v ňom množstvo dôležitých informácií ohľadne svetla, jeho značenia ako aj farebné grafy jednotlivých spektier.

Nový katalóg NARVA 2013 si  môžete prezrieť tu alebo stiahnuť do svojho PC zo sekcie Na stiahnutie - Katalógy - Svetelné zdroje.

Ak z nejakého dôvodu odkaz nefunguje, nájdete ho v sekcii Na stiahnutie/Katalógy/Svetelné zdroje/Katalóg NARVA 2013.